FAQ

W TYM MIEJSCU ZNAJDZIESZ ODPOWIEDZI NA NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA:

Hulajnogę możesz odblokować poprzez zeskanowanie kodu QR, który znajduje się na kierownicy hulajnogi. Aby odblkować hulajnogę musisz podpiąć kartę płatniczą do aplikacji. 

Gdy hulajnoga jest już odblokowana możesz zaczynać jazdę. Pamiętaj by założyć kask dla swojego bezpieczeństwa. Odepchnij się energicznie nogą by hulajnoga była w ruchu. Następnie użyj manetki gazu, która znajduje się po prawej stronie kierownicy. Aby zwolnić użyj hamulca, który znajduje się  na kierownicy.

PRZEJAZDY MOŻESZ ZAKOŃCZYĆ TYLKO I WYŁĄCZNIE W STREFIE ZIELONEJ. ZAKONCZENIE PRZEJAZDU W INNYCH STREFACH NIE BĘDZIE MOŻLIWE.


  1. Hulajnogi nie można parkować w miejscach takich jak:
  • Środek ścieżki rowerowej lub chodnika
  • Przejazdy dla wózków inwalidzkich
  • Ogrodzone osiedla
  • Tereny zielone
  • Wejścia do szpitala
  • Autostrady i drogi ekspresowe

W strefach bez możliwości parkowania (czerwony obszar zaznaczony w aplikacji NEON Scooters). Za pozostawienie hulajnogi w tym obszarze grozi kara!


Zakończenie przejazdu


Aby zakończyć przejazd, naciśnij przycisk „zakończ przejazd” w aplikacji, a nastepnie zrób zdjęcie prawidłowo zaparkowanej hulajnogi. 

Na cene przejazdu składa się opłata za rozpoczęcie przejazdu oraz opłata minutowa. Ceny mogą się różnić w zależności od pory dnia i miasta. Przejazdy mogą być objęte minimalną opłatą. Aktualna stawka za przejazd dostępna jest w aplikacji mobilnej NEON Scooters. 

Możesz zarezerwować hulajnogę, wybierająć odpowiedni pojazd i naciskając przycisk „REZERWUJ”. Hulajnoga bedzie na Ciebie czekać przez 10 minut.

Automatyczne doładowanie pozwala użytkownikowi aplikacji zapewnić ciągłość płatności podczas użytkowania hulajnogi. Dzięki niej nie powinno dojść do sytuacji, w której po skończeniu się środków w portfelu przejazd zostaje automatycznie zakończony. 

Hulajnoga wyłączy się a przejazd zostanie automatycznie zakończony. Może zostać naliczona kara za parkowanie po za strefą.

Na jedno konto mogę wypożyczyć jedną hulajnogę.

Zdjęcię hulajnogi należy zrobić po zakończeniu przejazdu. 

Na zdjęciu musi być widoczna hulajnoga wraz z fragmentem otoczenia.

 

Nie wykonanie zdjęcia może skutkować nałożeniem kar finansowych.

Należy zgłosić pojazd na bok@neonride.pl, oraz podać jej numer. 

 

Korzystanie z uszkodzonej hulajnogi jest surowo zakazane. 

Wówczas następuje automatyczne zakończenie przejazdu. W przypadku, gdy taki przejazd zakończył się w strefie zakazu parkowania i hulajnoga zostanie tam pozostawiona, użytkownik nie zostanie obciążony dodatkowymi opłatami.

Wówczas należy jak najszybciej doładować konto i wtedy można bez problemu użytkować dalej hulajnogę. W sytuacji, gdy hulajnoga zostanie pozostawiona w strefie zakazu opłaty będą dalej naliczane i dodatkowo zostanie naliczona kara zgodna z obowiązującym cennikiem. Najlepszym rozwiązaniem na uniknięcie takich sytuacji jest włączenie opcji automatycznego doładowania portfela.